All Products
Keywords [ stackable pallet cages ] match 0 Products.
Sorry!
Your search "stackable pallet cages" match no products.
You can Request A Quote to let us to match products for you.
Related Products
Dishwasher Safe Mesh Storage Basket Suitable For Storage
| Product name | Dishwasher Safe Mesh Storage Basket Suitable For Storage |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Wire,316,304,Monel,Copper |
| Application | Filters,EMI shielding,Protecting Mesh,Woven Wire Mesh,Demiter Pad |
| Technique | Woven,Perforated |
Food Contact Safe Sintered Metal Filter Suitable For Vacuum Environment
| Product name | Food Contact Safe Sintered Metal Filter Suitable For Vacuum Environment |
|---|---|
| Material | Metal,stainless steel,316,SS 304,ss 316L powder porous metal |
| Filter rating | 99%,30%-54%,27%-80% Filter Mesh,98%,over 80% |
| Hole shape | Square,Round,Diamond,Customized,Hexagonal |
Low Flow Resistance Sintered Filter Medium No Media Shedding
| Product name | Low Flow Resistance Sintered Filter Medium No Media Shedding |
|---|---|
| Wieght | 0.3 kg |
| Filter Border | aluminum border |
| Openingsize | 0.04-2.0 mm |
Reusable eco-friendly SS Grilling Mesh Mat Not easy to deform
| Product name | Reusable eco-friendly SS Grilling Mesh Mat Not easy to deform |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Wire,304,316,430,AISI 202/304/316/304L/316L |
| Application | Filters,Woven Wire Mesh,Protecting Mesh,construction,bird chicken cages |
| Technique | Woven,Welded Mesh,Perforated |
No Material Shedding Metal Mesh Filter Uniform Pore Size Distribution
| Product name | No Material Shedding Metal Mesh Filter Uniform Pore Size Distribution |
|---|---|
| Material | Metal,stainless steel,Nylon,316L,Carbon steel |
| Hole shape | Square,Round,micropore,Elliptic etc .,Rectangle |
| Usage | Liquid Filter,Air Filter,Liquid-liquid,car filter,Solid Filter |
Anti-Aging Welded Wire Basket Weather Resistant
| Product name | Anti-Aging Welded Wire Basket Weather Resistant |
|---|---|
| Material | Stainless Steel Wire,316,304,Monel,Copper |
| Application | Filters,EMI shielding,Protecting Mesh,Woven Wire Mesh,Demiter Pad |
| Technique | Woven,Perforated |
High Structural Stability Sintered Metal Filter Suitable For Water Treatment
| Product name | High Structural Stability Sintered Metal Filter Suitable For Water Treatment |
|---|---|
| Material | Metal,stainless steel,316,SS 304,ss 316L powder porous metal |
| Filter rating | 99%,30%-54%,27%-80% Filter Mesh,98%,over 80% |
| Hole shape | Square,Round,Diamond,Customized,Hexagonal |
Scratch Resistant Surface Sintered Filter Medium Low Maintenance Frequency
| Product name | Scratch Resistant Surface Sintered Filter Medium Low Maintenance Frequency |
|---|---|
| Wieght | 0.3 kg |
| Filter Border | aluminum border |
| Openingsize | 0.04-2.0 mm |


