All Products
Good Chemical Stability Metal Filter Media Meet International Standards
| Product Name: | Good Chemical Stability Metal Filter Media Meet International Standards |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel Wire,304,316,Metal,430 |
| Type: | Weave Wire Mesh,Wire Cloth,Filter Cylinder,Filter Disc,Perforated Metal Mesh |
Food Grade Stainless Steel Mesh Filter Easy To Clean
| Product Name: | Food Grade Stainless Steel Mesh Filter Easy To Clean |
|---|---|
| Color: | Stainless Steel Color |
| Aperture Size: | 20 Micron To 200 Micron |
Corrosion Resistant Stainless Steel Mesh Filter 2-200um Filtering Accuracy and Wide Opening Size Range
| Filtering Assuracy: | 2-200um |
|---|---|
| Opening Size: | From 2micron To 5000micron |
| Aperture Size: | 20 Micron To 200 Micron |
Various Sizes Stainless Steel Filter Mesh for Optimal Filtration Performance
| Features: | Corrosion Resistant |
|---|---|
| Filtering Assuracy: | 2-200um |
| Installation: | Easy To Install |
2-200um Filtering Accuracy Stainless Steel Mesh Filter Easy Installation Corrosion Resistant Features
| Thickness: | 6-12mm |
|---|---|
| Opening Size: | From 2micron To 5000micron |
| Maintenance: | Low Maintenance |
6-12mm Thickness Stainless Steel Filter Mesh for High Temperature Filtration Requirements
| Features: | Corrosion Resistant |
|---|---|
| Thickness: | 6-12mm |
| Aperture Size: | 20 Micron To 200 Micron |
6-12mm Thickness Stainless Steel Mesh Filter Corrosion Resistant Features Free Sample
| Sample: | Free |
|---|---|
| Maintenance: | Low Maintenance |
| Opening Size: | From 2micron To 5000micron |
Excellent Corrosion Resistance Stainless Steel Filter Mesh for Liquid Or Gas Filtration
| Features: | Corrosion Resistant |
|---|---|
| Usage: | Liquid Or Gas Filtration |
| Temperature Resistance: | High |
Heavy Duty Stainless Steel Mesh Filter 6-12mm Thickness Easy To Install
| Features: | Corrosion Resistant |
|---|---|
| Filtering Assuracy: | 2-200um |
| Micron Rating: | Varies According To Mesh Count |
High Temperature Resistance Ss Mesh Filter Excellent Corrosion Resistance
| Micron Rating: | Varies According To Mesh Count |
|---|---|
| Aperture Size: | 20 Micron To 200 Micron |
| Thickness: | 6-12mm |
