All Products
Sterilization Steel Mesh Basket Container Box Wire Mesh For Cold Smoke Generator
| Design: | Open Mesh Design For Visibility And Ventilation |
|---|---|
| Applications: | Storage |
| Technique: | Woven Welding |
Smooth Surface Wire Mesh Basket Custom Wire Diameter Non Toxic And Tasteless For Country Markets
| Colour: | Silver |
|---|---|
| Business Type: | Manufacture |
| Surface: | Smooth |
Premium Mini Wire Mesh Basket For French Fries And Snacks
| Design: | Open Mesh Design For Visibility And Ventilation |
|---|---|
| Applications: | Storage |
| Technique: | Woven Welding |
Durable Stainless Steel Wire Basket 500-2000g Capacity Custom Size
| Wire Diameter: | Custom Made |
|---|---|
| Versatile: | Can Be Used In Various Settings Such As Home, Office, And Garage |
| Hole Diameter: | 3mm,5mm ,8mm And Custom Made |
Versatile Custom Stainless Steel Baskets Smooth Surfaces And Garage
| Features: | Non-toxic And Tasteless, Durable |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Basket |
| Hole Diameter: | 3mm,5mm ,8mm And Custom Made |
Custom Wire Mesh Basket Food Grade Rust Resistant Metal Mesh Basket
| Features: | Non-toxic And Tasteless, Durable |
|---|---|
| Product Name: | Stainless Steel Basket |
| Multi-Purpose: | Can Be Used For Storing Different Items Such As Toys, Clothes, And Office Supplies |
Hole Diameter 8mm Custom Made Stainless Steel Mesh Basket For Filtration In Silver Colour
| Features: | Non-toxic And Tasteless, Durable |
|---|---|
| Colour: | Silver |
| Applications: | Storage |
Rust Resistant Wire Mesh Storage Baskets Breathable Design For Freshness And Visibility
| Technique: | Woven Welding |
|---|---|
| Business Type: | Manufacture |
| Colour: | Silver |
Easy To Clean And Replace Metal Filter Element 1 Inch To 12 Inches Size Electropolished Surface Finish
| Operating Temperature: | Up To 300°C |
|---|---|
| Filtration Rating: | 0.5-200 Microns |
| Maximum Pressure: | Up To 10,000 Psi |
Electropolished Surface Stainless Steel Filter Cartridge Filtration Rating Of 0.5-200 Microns
| Operating Temperature: | Up To 300°C |
|---|---|
| End Connections: | Threaded, Flanged, Or Welded |
| Material: | Stainless Steel 304 316 316L |
