All Products
Keywords [ perforated metal panel ] match 38 Products.
Multi-Hole Pattern Design Perforated Metal Screens Suitable For Ventilation Grille
| Product Name: | Multi-Hole Pattern Design Perforated Metal Screens Suitable For Ventilation Grille |
|---|---|
| Application: | Filters,Screen,Protecting Mesh,decoration,Curtain Wall |
| Material: | Stainless Steel Wire,Black Wire Mesh,Low Carbon Steel,Aluminum Plate,Iron Plate |
Lightweight Yet Sturdy Perforated Metal Screens Suitable For Air Ventilation
| Product Name: | Lightweight Yet Sturdy Perforated Metal Screens Suitable For Air Ventilation |
|---|---|
| Application: | Filters,Screen,Protecting Mesh,decoration,Curtain Wall |
| Material: | Stainless Steel Wire,Black Wire Mesh,Low Carbon Steel,Aluminum Plate,Iron Plate |
Anti Slip Perforated Metal Sheet / 3mm Round Hole Perforated Metal 4' X 8'
| Features: | Lightweight, Durable, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Hole Diameter: | 3mm |
| Hole Shape: | Round |
Staggered Decorative Perforated Metal Sheet 0.5mm Customizable Hole Pattern
| Hole Shape: | Round |
|---|---|
| Open Area: | 40% |
| Margin Size: | 0.5mm |
Lightweight Perforated Metal Products with 0.5mm Margin Size and 3mm Hole Diameter
| Hole Pattern: | Staggered |
|---|---|
| Customization: | Available |
| Key: | Buildings, Protection, Guardrails, Sound Barriers, Filter Core Support, Etc |
0.5mm Stainless Steel Filter Plate For Heavy Duty Filtration Perforated Metal Plate
| Key: | Buildings, Protection, Guardrails, Sound Barriers, Filter Core Support, Etc |
|---|---|
| Product Name: | Perforated Mesh |
| Hole Shape: | Round |
40% Open Area Punching Iron Decorative Perforated Sheet Metal Panels
| Features: | Lightweight, Durable, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Hole Shape: | Round |
| Material: | Stainless Steel |
Round Perforated Metal Sheet 40% Open Area And Powder Coating Perforated Plate Ss 304
| Features: | Lightweight, Durable, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Material: | Stainless Steel |
| Open Area: | 40% |
Corrosion Resistant Round Hole Perforated Metal Sheet 4 X 8 With Powder Coating
| Features: | Lightweight, Durable, Corrosion Resistant |
|---|---|
| Sheet Size: | 4' X 8' |
| Thickness: | 0.5mm |
Round Hole Perforated Sheet Filter Element Support For Industrial Filtration
| Customization: | Size, Hole Shape, Hole Size, Material, Etc. |
|---|---|
| Thickness: | 0.2mm - 20mm |
| Material: | Stainless Steel, Aluminum, Galvanized Steel, Brass, Copper, Etc. |


